top of page

AMETLIK ALGUS "Springboard week"42:13 maksimum, 32:35 miinimum – ma jõuan, ma jõuan... ainult pool mäest veel minna. “Yeah”... sain oma jalgratta kätte ning sai ka terve nädal koolis käidud sellega. Tänu millele energiat rohkem ja päev sisustatud rohkema tegevusega. Pesen ma ennast ikka pangega, sest duššil puudub surve ning internet kaob ja tuleb, kaob ja tuleb. Aga kõik selle halva parandas pakk Eestist, kõik kõige paremaga... leib, tatar, pudru, kondentspiim, kommid... mmmm...


Ülikool algas nüüd ametlikult pihta. Esimeseks nädalaks “Springboard week”, mis kujutab endast hommikusi sessioone, kus tutvustatakse kõiki erialasid ning toimuvad kohtumised erinevate tuntud filmitegijatega. Päeva teises pooles liigutakse väikeste gruppidena workshopile, igapäev uued inimesed grupis. Tutvumine, tutvumine, tutvumine – tulemuseks parem koostöö, koostöö, koostöö.


Esimese päeva juhatas sisse NFTSi direktor Nik Powell. Mõnusalt humoorika, kuid samas ka vajaliku informatsiooniga. “Põhiliseks õhtuseks tegevuseks olgu 17:30 kohtumine koolibaaris!” üks väike drink ja vestlus. Mille järel tuli meile kohe rääkima oma tööst operaator Roger Deakins, mis oli super ja inspireeriv. Tema tuntumad filmid on “Skyfall”, “Sicario”, “The Man Who Wasn’t There”. Sellel nädalal külastasid meid ka veel stsenarist, režissöör Sally Wainwright (“Happy Valley”, “Bad Girls”), näitleja, stsenarist ja produtsent Julian Fellowes (“The Turist”, “Gosford Park”, “Separate Lies”) ja põhiliselt reklaame tegev Dougal Wilson.

Peale lõunat liikusime workshoppidele. Mina sain osa võtta sellistest workshopidest nagu “Fairytale games”, kus me mõtlesime algusest peale välja videomängu. Meie “Mouse Effect” pitching oli väga edukas. Tehtud plakat on nüüd mul elamises uksel, mille taga on kõik see müstika ja tumedaim pool, me kuuleme neid tasaseid, madalaid hääli ning meie mõtted kihutavad mööda teadmatut silmapiiri...

Ei tegelikult on seal lihtsalt boiler ja palju ämblike. Tegin ka “Format farm” workshopi, mis on sarnase ülesehitusega, kui pidime välja mõtlema teleprogrammi. Pimesi valisime me omale märksõnadeks seks ja kuulsused, läks hästi, kuna meie grupp võitis, auhinnaks 15 naela baarikrediiti. Workshop “Really Live Mix” oli kõige huvitavam minu jaoks, kuna saime teha ise foley’d (ehk igapäevased heliefektid), aga kõik see toimus reaalajas. Saime ette omale animatsioonid, millele tuli helitaust teha, samal ajal kui teine grupp vaatab animatsiooni. Super! Veel oli workshope nagu “Pitch me!”, “Life in bag”, “Frame works” (The Tate Britain muuseumis) jne. Kokku kolmteist workshopi, palju uusi nägusid ja palju inspiratsiooni. Lisaks kõigele sellele oli meil õhtuti linastused see nädal filmidele “Toni Erdmann”, “Godless” ja “Moonlight”.

Olen nüüdseks ka jooksmas käinud ning sain omale jooksupartneri Inese näol (helirežissöör koolist kellega koos elame). Liigun rohkem, söön rohkem, peenikeseks ei saa. Aga vähemalt oleme nüüd üksteisele motivatsiooniks ja lõbusam on ka. Koduigatsus on endiselt, ei sa öelda, et ei ole. Aga õnneks, mida pikemad päevad on koolis ja midagi rohkem tööd on nädalavahetusel, seda kergem on mitte mõelda kodule. Raske on ka eriti siis, kui tead, et filmid, mida oled teinud esilinastuvad Eestis sellel ajal, kui sina siin oled. Docpointil linastusid “Naine ja liustik” ja “Tule tagasi vabana” ning tulemas on ka eesti lugude linastus “Gerassimovi naised”. Aga lõpetuseks väike facebooki meelelahutus, ma tõesti mõtlen nii, sest elu on ilus!

Sa pead leidma endas miskit erilist, midagi uut, mida sa filmitööstusele saad pakkuda. Ei saa olla lihtsalt idee, peab olema plaan!

Mirjam ;)


POSTITUSED
VIIMATI LISATUD
ARHIIV
JÄLGI MIND
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page